Často kladené otázky

Prvé návrhy Vám zašleme po odsúhlasení požiadaviek a úhrade faktúry do 14 pracovných dní. Potom nastupuje proces pripomienkovania (z Vašej strany) a ich zapracovania (z našej strany) kým nie ste spokojný. Posledný krok je finalizácia loga a príprava logomanuálu. Obvykle celý proces po odovzdanie finálneho loga trvá 25 - 40 dní.

Je príručka, ktorá presne definuje vlastnosti loga (farby, písmo) a ide o dôležitú súčasť logotypu a jeho dalšieho použitia či už v tlači alebo na webe.

Finálnu verziu loga získate vo viacerých formátoch, aby ste s ním mohli ľahko narábať v rôznych situáciach.

Rastrové (bitmapové) formáty - uchovávajú obrázok vo forme pixelov, a preto pri zväčšovaní/zmenšovaní sa stráca ostrosť a kvalita. Sú určené primárne pre použitie na webe, e-mail a podobne.
.jpg .png .gif (štandardné rastrové (bitmapové) formáty obrázkov)

Vektorové formáty - uchovávajú obrázok v podobe geometrických útvarov, t.j. niečo ako recept ako obrázok nakresliť. Preto pri zväčšovaní/zmenšovaní nedochádza k strate kvality a sú určené primárne pre použitie v tlači.
.wmf (vektorový formát na použitie v textovom editore Microsoft Word)
.pdf (otvoríte pomocou Adobe Reader)
.ai .cdr (otvoríte pomocou Adobe Illustrator / Corel Draw / Adobe Reader)
.eps (otvoríte pomocou GIMP / Adobe Acrobat / Adobe Illustrator / Adobe InDesign / OpenOffice)
.svg (otvoríte pomocou webového prehliadača napr. Chrome, Firefox, Internet Explorer alebo GIMP / Inkscape / Adobe Illustrator / Adobe InDesign / Microsoft Visio)

Počet návrhov označuje počet prvotných koncepcií loga, ktoré budú dodané na základe Vašich požiadaviek na ďalšie pripomienkovanie. Každý nápad je ako ako krásny kameň, ktorý však má ostré hrany, a tie treba obrúsiť. Podobne je to aj v prípade tvorby loga. Nechceme Vás limitovať pri úpravách (napr. iné písmo, zmena veľkosti, farby a pod.) loga do finálnej podoby, a preto preferujeme politiku "neobmedzených úprav", čo znamená, že Vám logo odovzdáme až keď s ním budete spokojný. Žiadne doplatky navyše.

Responzívny web má grafické prvky prisposobené na správne zobrazovanie na rôznych zariadeniach t.j. rôzne veľkých obrazovkách. Jedná sa o nevyhnutnosť pretože viac ako 50% návštevníkov webu si dnes web stránky prezerá na mobilných zariadeniach (tablet, mobil) a toto číslo sa bude aj naďalej zvyšovať. Ak web stránka nie je responzívna, návštevník ju zvyčajne rýchlo opustí, pretože je náročné, väčšinou nemožné ju v takomto režime používať.

Doména - zjednodušene povedané je adresa Vášho webu, t.j. napr. megalogo.sk. Platí sa formou prenájmu na určité obdobie (zvyčajne rok). Hosting - je priestor (počítač), kde bude Vaša web stránka fyzicky umiestnená, t.j. texty, obrázky, databáza a iné dáta. Platí sa formou prenájmu na určité obdobie (zvyčajne rok). Doména a hosting sú nutné pre spustenie a prevádzku web stránky.

Favicon je ikonka, ktorá sa zobrazuje pri navštívení webu hneď vedľa adresy webovej stránky alebo v záložke. Je určená na ľahšiu identifikáciu webu a orientáciu pri práci s viacerými záložkami v prehliadači.

Príklad favicon v prehliadači Google Chrome

Nenašli ste odpoveď?

Opýtajte sa nás